Nasz dekoder po podłączeniu pamięci do portu USB przeprowadza krótki test wydajnościowy urządzenia i niestety nie wszystkie pamięci USB dostępne na rynku spełniają jego wymagania. Wychodzimy z założenia, że jeżeli nagrywanie ma działać na naszych dekoderach z problemami, to lepiej żeby nie działało wcale.

Dla urządzeń wolniejszych lub o mniejszej pojemności jest włączany tryb PauseTV, a dla większych i szybszych -- tryb Timeshift + Nagrania.


Parametry wydajnościowe jakie muszą spełniać pamięci zewnętrzne dla zapewnienia poprawnego działania usługi PVR.

W przypadku trybu PauseTV -- TimeShift dostępny jest na żądanie, buforowanie zaczyna po naciśnięciu klawisza PAUSE:

1. Pojemność co najmniej 8 GB

2. Szybkość zapisu/odczytu danych 54 Mbit/s

3. Szybkość nagrywania 36 Mbit/s

4. Szybkość odtwarzania 18 Mbit/s


W przypadku trybu Timeshift + Nagrania -- aktualny kanał jest buforowany i możliwe jest nagrywanie na innym kanale:

1. Pojemność co najmniej 32 GB

2. Szybkość zapisu/odczytu danych 72 Mbit/s

3. Szybkość nagrywania 54 Mbit/s

4. Szybkość odtwarzania 18 Mbit/s


Jeśli chodzi o zasilanie, to preferowane są dyski z zasilaniem zewnętrznym, w przypadku zasilania po kablu USB maksymalne natężenie prądu nie może przekroczyć 450 mA.

Maksymalna pojemność dysku wykorzystywana przez usługę PVR wynosi 1TB, w przypadku podłączenia większego dysku, zostanie na nim automatycznie założona partycja 1 TB przez co reszta pojemności dysku nie będzie wykorzystywana.

Uwaga:

Nie należy podłączać do portu USB dekodera innych urządzeń, a w szczególności modemów USB, telefonów komórkowych, smart fonów, tabletów, odtwarzaczy MP3, aparatów fotograficznych i czytników kart, gdyż spowoduje to sformatowanie ich pamięci wewnętrznej, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do ich uszkodzenia.