zielona - dekoder działa, jest aktywny, na telewizor wysyłany jest sygnał po HDMI i AV.

niebieska - dekoder jest w tzw. "płytkim standby" (sleep), nic nie jest wysyłane na telewizor, żaden unicast ani multicast nie są pobierane z sieci, natomiast aplikacja dekodera jest przygotowana do natychmiastowego włączenia. Po naciśnięciu przycisku "Power" na pilocie dekoder zacznie odtwarzać wideo w kilka sekund.
czerwona - dekoder jest w tzw. "głębokim standby", czyli jest wyłączony (power off). Włączenie dekodera trwa ok 70 sekund, startuje linux, odpalane są niezbędne serwisy i na koniec ładowana aplikacja. Ten sam proces co przy podłączeniu zasilania.
biała -  zapala się  na moment przy wyłączaniu dekodera pilotem (po zielonej a przed niebieską). Wtedy dekoder sprawdza czy jest aktualizacja softu. Jeśli znajdzie nową aktualizację, rozpoczyna się ładowanie, czas uruchomienia STB ok .2 min, w tym czasie nie można uruchomić dekodera do zakończenia aktualizacji ( brak informacji na ekranie telewizora ) 


W tryb "sleep" (niebieska) dekoder przechodzi przy wyłączaniu go pilotem.
W tryb "power off" (czerwona) przechodzi gdy się go wyłącza przyciskiem na dekoderze, oraz automatycznie jeżeli w trybie "sleep" jest dłużej niż 24 godziny.
 
Zarówno z trybu "sleep" (niebieska) jak i "power off"(czerwona) dekoder wchodzi do trybu "active" (zielona) przy próbie włączenia go pilotem lub przyciskiem na obudowie. Wyjątkiem jest gdy lampka jest biała , wtedy trzeba chwilę poczekać aż zakończy się aktualizacja.