Program Wireshark może posłużyć do podsłuchania ruchu sieciowego na dekoderze (można, dzięki niemu sprawdzić, czy dekoder otrzymuje wszystkie pakiety, jakie powinien otrzymać)


W programie Wireshark, proszę nagrać komunikację (port mirroring?) STB od momentu wejścia na kanał (IGMP JOIN) przez kilkanaście sekund, kiedy na ekranie widzą Państwo przycięcia. Następnie w programie można wyodrębnić strumień danych ("follow UDP stream") i zapisać do pliku - teoretycznie powinien być dostępny wtedy kompletny strumień, który w tym czasie odbierał STB.


("impulsy" i alarmy impulsów oraz bufora mówią niekoniecznie o błędach, ale po prostu o chwilowym przekroczeniu założonej konfigurowalnej oczekiwanej średniej wartości danych. Może to świadczyć o wzroście chwilowego bitrate'u, co samo w sobie wcale nie jest błędem i nie musi powodować problemów na STB)


Za pomocą narzędzia Mpeg2 TS Packet Analyzer (http://www.pjdaniel.org.uk/mpeg/) można potem taki strumień otworzyć i użyć opcji Tools->Check continuity count -> Start. Poprawny strumień nie powinien zawierać "dziur" w kolejności pakietów (tzw. continuity count error). Jeśli zawiera, oznacza to, że gdzieś w ścieżce sieciowej pakiety się gubią.